z jednotlivých zápasů THL, tak jak tomu bylo dříve.

11.-12.3.2016
16.kolo

ASH 1989 - Rondo B
2 : 6 (1:2 1:1 0:3)
V prvním utkání 16. kola THL se mezi sebou utkaly dvě mužstva, které jsou výkonnostně na jiné straně. Beznadějně poslední ASH Řetenice, který už může pouze ladit formu na play-off, přivítal třetí celek tabulky, Rondo B. Tento tým letos neskrývá ambice a určitě bude chtít promluvit do bojů o titul. Je ovšem otázka, zda případné posily z A týmu zapadnou do ustálené sestavy "béčka". I dnes představili Bíma, Schustera a novou posilu A týmu Adámka, který v týdnu přestoupil z Wizards Krupka. Na druhé straně ASH nastoupilo do utkání se 14 hráči do pole, což je nevídaný jev na této úrovni hokejbalu.

Papírové předpoklady se začaly naplňovat už ve 2. minutě, kdy skóre otevřel Bím. Po dalších třech minutách zvýšil v přesilové hře Klečka. Domácí se ale nevzdali a do konce první třetiny snížili zásluhou Navrátila. V polovině utkání se zdálo, že by mohlo být překvapení, jelikož na 2:2 srovnal Štěpánek. Proti tomuto stavu byl Bačák, který 7 sekund před druhou sirénou opět strhl vedení na stranu Ronda.

V poslední třetině se již projevila větší herní dovednost Ronda, které třemi góly rozhodlo zápas ve svůj prospěch v poměru 6:2. Bodově se nejvíce dařilo Bačákovi, který vstřelil dva góly a na další tři přihrál, kdy ještě neproměnil trestné střílení.

Proboštov - Kings
4 : 3 (0:0 0:2 4:1)
Ve druhém sobotním zápase se utkal Proboštov a Kings. Proboštov by rád hrál výše než o čtvrté místo, Kings by zase rádi proháněli Žízeň či Wizardy. Favoritem byl ale Proboštov, i když se musel obejít bez dvou opor a to Poláška a Petra Jarolíma. Utkání bylo velice bojovné a stále jsme viděli mnoho osobních soubojů. Přesto první třetina žádný gól nepřinesla.

Druhou třetinu gólově pro sebe získal tým Kings, když se dvakrát trefil Michal Voráček. U obou branek asistovali Petr Voráček a Alexandr Papík. Nejvíce vzruchu bylo ve 24. minutě, kdy po menší šarvátce bylo uděleno šest trestů, z toho jeden osobní desetiminutový. Proboštov hrál přesilovou hru 5 na 4, ale neúspěšně. Po dvou třetinách zde tedy svítila tabule 0:2.

Proboštov už neměl co ztratit a vrhnul všechny síly do útoku. Výsledkem byly tři branky a otočení skóre na 3:2. Kingům ale stačila necelá minuta, aby srovnali na 3:3. Hattrick zkompletoval Michal Voráček. Rozuzlení přišlo ve 39. minutě, kdy na 4:3 upravil Koval. Kingům se ale ještě naskytla velká příležitost s výsledkem něco udělat, když hráč Proboštova Cimbura obdržel trest na 5 + OK. Přesilovka, ještě ke konci umocněná odvoláním brankáře, ale kýžený výsledek nepřinesla a tak tři body zůstávají v Proboštově.

Wizards - SK Dubí
2 : 4 (0:0 1:2 1:2)
Hráči Wizards v neděli ráno přivítali na svém hřišti v Krupce druhý tým THL, SK Dubí. Začátek utkání byl poznamenán nekvalitním míčem, se kterým se těžko dal hrát hokejbal. Ale na tuto situaci už jsou mužstva v Krupce zvyklá. Zhruba od poloviny třetiny se objevil měkčí míček a hra už vypadala solidně. Branku jsme ovšem v první části hry neviděli.

Až ve druhé třetině se dvakrát prosadili hosté a utkání vypadalo, že směřuje k očekávanému výsledku. Krupka byla ovšem proti a Kroupou snížila na 1:2. Více se už ve druhé třetině nestalo.

V poslední třetině srovnala Krupka vlastním gólem dubských hráčů na 2:2 a vše bylo otevřené. Remíza vydržela ale jen půl minuty, kdy Belovodjanin opět dostal Dubí do vedení. Za necelé dvě minuty to už bylo o dva góly, zásluhou Zbyňka Štefanského. K bodovému zisku nepomohla Krupce ani hra bez brankáře a tak si Dubí upevnilo druhé místo v THL.

Žízeň - Perla
4 : 2 (2:0 0:0 2:2)
Poslední utkání svedlo proti sobě Žízeň a Perlu. Perla šla do utkání jako favorit a to i přes fakt, že jim chyběli klíčoví hráči (Diepold M., Rezek). Bojovný výkon domácích byl korunován dvěma góly v první třetině a po zásluze šli do kabin za stavu 2:0. A to ještě Žízeň nevyužila přesilovku 5 na 3.

Perla se sice nevzdávala, ale neměla se jak prosadit. O tom hovoří i poměr střel ve druhé třetině 3:2 pro Žízeň! Z takové střelecké mizérie se snad ani nedalo skórovat. Stav 2:0 byl tedy i po druhé třetině.

V 17. sekundě poslední části vykřesal naději David Diepold, když pohotovou střelou snížil na rozdíl jednoho gólu. Perla se snažila vyrovnat, ale z toho pramenil pouze útočný faul, který byl potrestán Macíkem a bylo to opět o dva góly, 3:1. Pak ukázal důraz před brankovištěm Král a Žízeň se dostala už do tříbrankového vedení. Toto si již v klidu Žízeň pohlídala, kdy jen kosmeticky upravil na konečných 4:2 perlácký Volnar. Jistě je to překvapení, ale výhra domácích byla zasloužená. Perla si tak zkomplikovala cestu za vítězstvím, po základní části THL.