Vladimír Bačák
kmenový hráč týmu Rondo B

Když podruhé získal titul osobnost kola letošní sezóny, tak mě zaujal, neb jsem tohoto hráče ani neznal. Když získal hattrick nejlepšího "bodaře" kola, začal jsem uvažovat o veřejném představení tohoto hráče. Čas nadešel, když získal čistý hattrick osobnosti kola, což se stalo po tomto kole (14.-16. kolo), přestože neproměnil samostatný nájezd.

Abych se připravil na dnešní rozhovor, kouknul jsem na jeho historické bodování a s překvapením zjistil, že místo bodů je "#N/A", což značí, že tato sezóna je jeho první. V současné době je v celkovém bodování na druhém místě za legendárním Miroslavem Diepoldem, avšak pouze o jeden bod, dosáhl na 45 bodů v KB, které získal za 25 gólů a 20 asistencí. Čtyři góly v přesilovce, tři góly v oslabení, průměr 3 body na zápas. Co je tedy tento třiadvacetiletý hráč zač?


Hned na začátku se tě zeptám, co nebo kdo tě přitáhl do teplické ligy?
Hráli jsme hokejbal v rámci hokejové letní přípravy, bavilo mě to, tak jsem začal hledat zda někoho, koho znám, hraje hokejbal. Narazil jsem na "Kléču", ten mi dal kontakt na "Afiho" udělal jsem si registraci a začal hrát za Liony alias Rondo B.

Mohl by jsi se představit, kde jsi před nástupem do Ronda B hrál, či jaké jiné sporty jsi dělal a děláš? A jak dlouho hraješ hokejbal?
Od mých 5 let hraju lední hokej a od letošní sezóny k tomu ještě hokejbal, tudíž hokejbal hraji prvním rokem. Jinak se jako nadšený sportovec rekreačně věnuji skoro všem sportům.

Talent je jedna věc, ale trénink je asi to hlavní, co výborný hráč potřebuje. Jak trénuješ ty?
Jak jsem se již zmínil, díky hokeji jsem měl trénink nebo zápas 5x do týdne + cvičím individuálně doma, nebo v posilovně.

Bodoval jsi v každém zápase, v kterém jsi hrál, minimálně jedním bodem (většinou jich bylo daleko více). Čím si myslíš, že to je?
Jako každý hráč chci vyhrávat a k tomu je potřeba aby tým dával branky, proto se snažím je dávat buď sám, nebo hledat spoluhráče. Zatím se, jak je v otázce psáno, vždy nějaký bod podařil, za což jsem rád, protože tím pomůžu celému týmu a když se daří, baví vás to víc.

Máš celkem vyrovnanou bilanci gólů a asistencí. Láká tě střílení gólů daleko více, než připravovat gólové šance pro spoluhráče?
Góly určitě střílím hodně rád, ale snažím se připravovat i šance pro kluky, aby nás to všechny bavilo a měli jsme chuť si vyhovět navzájem a těch branek dosáhnout co nejvíc, jen tak se dostaneme v Play-off co nejdál.

Dost mě zaujal velký počet branek v přesilovkách a v oslabeních. Uvědomuješ si, že jsi v těchto nestandardních herních činnostech dal 1/3 svých gólů? Čím to je?
Je to určitě tím, že mám důvěru tyhle herní situace odehrávat a snaha skórovat je každé střídání.

S týmem jste na třetím místě, jen čtyři body od místa druhého, myslíš si, že stihnete SK Dubí předskočit a získat tak lepší výchozí pozici do play-off?
Doufám, že se nám to podaří, na nás se tlačí ještě Proboštov, takže určitě by bylo lepší jít z 2. než třeba 4. místa do Play-off, ale čekají nás těžké zápasy, budeme muset zabrat.

Zajímavý duel bude 8. dubna, kdy se oba týmy (Rondo B - SK Dubí) střetnou ve vzájemném zápase. Jak myslíš, že dopadne? Budeš vícenásobně bodovat?
Budu se snažit, jako každý zápas. Rád vyhrávám a hodně nerad prohrávám, takže do toho zápasu půjdeme s tím, že se pokusíme vyhrát.

Tým Ronda B je znám (pokud nepočítám občasné výlevy vzteku proti nejmenovanému hráči, který extra rád sólíčkuje) spíše klidným až pohodovým "duchem". Jak se ti v týmu hraje?
Hraje se mi tu dobře, kluci jsou v pohodě, doufám, že stejný názor mají i na mě :D Ale samozřejmě, tím, že je to moje první sezóna, nemám srovnání jak to mají v ostatních týmech.

Častým tématem jsou výkony rozhodčích. Osobně mi dost vadí, jak na sebe nechávají řvát, aniž by vzteklouny trestali. Co na jejich výkony říkáš ty? Jen pro dokreslení, teplickou ligu de-facto rozhodují pouze ČTYŘI rozhodčí (dalších pět jsou občasní)!
Já rozhodčí respektuji na hokeji, i na hokejbale. Oni mají poslední slovo, takže co řeknou, nebo písknou, to pro mě platí a nevyjadřuji se k nim, maximálně se v klidu zeptám, když mám pochybnosti o jejich rozhodnutí, ale nijak víc to nekomentuji.

O kvalitní hráče je zájem všude. Pokud můžeš prozradit, zvažuješ nějakou zajímavou nabídku na případný přestup.
Před začátkem sezóny mi byla nabídnuta možnost hrát za "Rondo A", takže, když mi to čas dovolí, chodím hrát tam.

Systém ligy byl v průběhu sezóny upraven ze čtyř kol na tři. Co na to říkáš?
Je pravda, že v podmínkách, které byly, se hrát nedalo, ale je to určitě rozumné rozhodnutí, jen škoda, že je méně zápasů k odehrání.

Ač jsem váhal nad touto otázkou, nemůžu se nezeptat na tvůj samostatný nájezd z posledního zápasu. Můžeš popsat, co mu předcházelo (fauloval Michal Kopáček) a proč se ti nájezd nepodařilo proměnit (nájezdu čelil Jarda Havel). A kdo rozhodl, že nájezd pojedeš ty?
Dostal jsem přihrávku do prostoru a běžel sám na bránu a byl faulován. Rozhodl jsem se sám, jezdím nájezdy rád, i když na povrchu, který je k dispozici, je to trochu složitější než na ledě na což jsem zvyklý. :D . Udělal jsem kličku do "backhandu" a trefil jsem tyč z vnitřní strany, od které se míček odrazil za zády brankáře ven. Škoda.


Tolik o Vladimírovi Bačákovi, překvapujícím objevu letošní sezóny. Přeji mu stálé zdraví (což ze své pozice "těžkého" maroda dokážu ocenit nejvíce) a hodně úspěchů, a to i ze soukromého hlediska, neboť mám míň práce s výměnami fotek hráčů do kolonky "osobnost kola". Děkuji za rozhovor a za ochotu hovor uskutečnit. Příště bude následovat někdo další z hráčů teplické hokejbalové ligy.
Ptal se Míra Postl.