Do konce základní části THL zbývají jen poslední čtyři kola a mužstva si tedy
chtějí vydobýt co nejlepší umístění. Závěr bude jistě zajímavý.

ASH 1989 - Kings
4 : 6 (0:4 1:1 3:1)

Sobotní slunečné ráno přivítalo celky ASH a Kings. V letošní sezóně to jsou bodově dva nejhorší celky, kdy ASH už jistě zůstane poslední, ale zápasy určitě nevypouští. Začátek zápasu se jim ale hrubě nevyvedl a v 8. minutě prohrávali hráči ASH 0:4. Z tohoto KO se již nevzpamatovali. Vědomi si svého náskoku, si Kingové hlídali průběh utkání. Pouze v poslední části trochu polevili a tři obdržené góly rozlítily brankáře Kingů Doulíka. Na konečných 6:4 pečetil do prázdné brány Petr Voráček, který se podílel na čtyřech gólech Kings.

Žízeň - SK Dubí
2 : 4 (0:1 0:1 2:2)

Celkem dobře rozjeté Trnovany změřily síly s SK Dubí. Do brány se nepostavila jejich opora Kašpar, ale celkem nečekaně Míla Zavadil. A právě jeho absence v poli byla výrazně znát. Zápas nebyl střelecky produktivní a poměr 12:18, dokládá, že útočníci měli problémy se prosadit. Skóre otevřel v 10. minutě Pokorný, to ale bylo v první třetině vše. Ve druhé části se prosadilo opět jen Dubí a to zásluhou Skaly. Více gólu jsme viděli až v poslední třetině, kdy se oba týmy trefily dvakrát. Hodně vášní bylo kolem prvního gólu Žízně, kdy Dubí reklamovalo ofsajd, ale rozhodčí gól uznali. Objasnit zcela přesně tuto situaci by mohlo pouze video, ale to není ani v extralize a pravidla stejně nedovolují video využít. Zatím. Tři body tedy připsalo do tabulky SK Dubí.

Wizards - Proboštov
3 : 5 (2:0 1:3 0:2)

Ve třetím utkání se střetly týmy Wizards a Proboštova. Hrálo se na hřišti v Krupce a opět bylo krásné počasí. Skóre otevřel aktivně hrající Vykouk a devět sekund před sirénou navyšoval Kroupa. Na začátku druhé třetiny snížil Koval a o vyrovnání se postaral Šarvaic. Na 3:2 pro domácí upravil Andres st., ale to bylo poslední vedení domácích v tomto utkání. Hosté po 18 sekundách opět srovnali stav. V poslední třetině se střelecky prosadili už jen hráči Proboštova a po výhře 5:3, si upevnili 4. místo v tabulce.

Rondo B - Perla
4 : 6 (0:3 1:1 3:2)

Šlágrem kola bylo utkání mezi třetím Rondem B a první Perlou. Rondo v tomto utkání nemohlo využít hráčů z A týmu a bylo to znát. Perle skoro vše vycházelo a z pěti střel (dle zápisu) skórovali její hráči třikrát. Na 4:0 zvýšil v přesilovce Černý a o bodech se zdálo být rozhodnuto. Naději do poslední třetiny ještě vykřesal Bačák, 1:4. V poslední části Rondo opravdu zabojovalo a dvěma góly snížilo na rozdíl jedné branky, 3:4. Perla ovšem v rozmezí 14 sekund vstřelila dvě branky a skóre 6:3, dávalo tušit, kdo si odveze tři body za výhru. Poslední gól utkání dal Bačák z Ronda a dvěma body z utkání, si udržel vedení v kanadském bodování THL.

Kdo vyhraje tuto soutěž nebo jaké bude pořadí po základní části, nám ukáží poslední tři kola. Zajímavé bude určitě druhé sobotní utkání 19. kola, kdy se utká domácí Proboštov s Žízní.