1. - 2. 4. 2017
19. kolo
V 19. kole THL se v sobotu zrodily dva stejné výsledky, když nejdříve SK Dubí potvrdilo roli favorita a zvítězilo 5:0 nad ASH, které se krčí na posledním místě s pouhými třemi body. Dubí se dlouho nemohlo prosadit a až v samém závěru první třetiny skórovalo zásluhou Pokorného. Na začátku druhé části se trefil Čermák a Dubí si již pohlídalo tři body. Dvakrát ještě skóroval Skala a jednou Rus. První nulu v sezóně vychytal Růžička.
I druhý sobotní zápas skončil 5:0, když Žízeň rozhodla až v poslední třetině čtyřmi góly. Po několikazápasové absenci se v sestavě hostí objevil Bláha a připsal si dvě branky a jednu asistenci. Naopak bodově naprázdno vyšel lídr Žízně Míla Zavadil. Také Kašpar vychytal letošní první nulu. Výhrou si Žízeň pojistila 5. místo v tabulce a vypadá to, že právě Proboštov bude jejich soupeřem ve čtvrtfinále play-off.
V neděli ráno jsme byli svědkem již třetí vychytané nuly v tomto kole, což se letos ještě nestalo, a na svědomí ji má Doleček z Perly. Body za nejtěsnější výhru 1:0 si připsala právě Perla, která se velmi natrápila s Wizards. Wizards nastoupili v brance se Spěšným, který podal vynikající výkon. Do pole letos poprvé představili třetího Andrese a to Tomáše, který společně s Vykoukem vytvořil nebezpečné útočné duo a pokud bude nastupovat i v play-off, tak budou Wizards nepříjemným soupeřem pro každý tým. Pouze musí někteří hráči ukočírovat svůj temperament a soustředit se na hru, což jasně dokazuje příklad právě Lukáše Vykouka, který se letos uklidnil, soustředí se na hru a podává výborné výkony. V závěru zápasu Perla přežila i dvouminutové oslabení, podpořené ze strany Wizards hrou bez brankáře.
Poslední utkání mělo být dle tabulky jasnou záležitostí Ronda B, ale opak byl pravdou. Rondo sice vedlo 1:0, ale dvěma góly otočili hráči Kings skóre ve svůj prospěch. Ve druhé části padly v rozmezí dvaceti sekund tři góly, z toho dva vstřelili hráči Ronda a skoré bylo vyrovnané, 3:3. Rozhodnutí padlo až v přesilové hře Ronda, kdy se prosadil Tancoš, a tři body si do tabulky připsalo Rondo B, které si tak upevnilo třetí místo.
Následující víkend se bude netradičně hrát pět zápasů, kdy v neděli odpoledne je na programu dohrávka 17. kola, mezi SK Dubí a Proboštovem. Zajímavé bude také sledovat, zda kanadské bodování vyhraje Vladimír Bačák, který táhne Rondo B nebo útočník Perly Miroslav Diepold.
Robert Belšan