15. - 16. 4. 2017
21. kolo
V závěrečném 21. kole THL změřily své síly Trnovany a ASH. Zápas měl již od začátku jasný scénář a tak si domácí hráči s chutí zastříleli. To naznačuje i poměr střel v jejich prospěch - 47:13! ASH nenašlo zbraň na hráče Žízně a prohrálo 2:11. Žízeň tak obsadila 5. místo a musela čekat na soupeře pro play-off, zda to bude Proboštov nebo Rondo B. ASH již dlouho vědělo, že bude hrát s vítězem základní části a tak se tedy utká v řetenickém derby s Perlou.

Druhý sobotní zápas měl být šlágrem kola, ale na obou stranách chyběli klíčoví hráči a obraz hry tomu i odpovídal. Zejména Perla se nedokázala vyrovnat s absencí svých útočníků. První gól tohoto zápasu padl až ve 35. minutě, kdy se prosadil tečovanou střelou Papík z Dubí. Necelých 6. minut před koncem zápasu, se po vyhraném vhazování prosadil Marek Hanzlíček a Dubí vedlo už 2:0. Perla ještě zkusila se stavem něco udělat při hře bez brankáře, což se jí nepovedlo a ještě inkasovala do odkryté brány z hole Fialy. Dubí tak letos získalo první body s Perlou, ale zřejmě nejdůležitější zápasy oba týmy ještě čekají.

V posledním kole se mohlo pořadí v tabulce změnit pouze na 3. a 4. místě, kdy se tedy utkal čtvrtý Proboštov se třetím Rondem B. Hra měla vysokou kvalitu, kdy oba týmy makaly až do konce. V průběhu zápasu svítilo slunce, pršelo a dokonce i padaly kroupy. Stav utkání otevřel, již jistý vítěz kanadského bodování, Bačák a hosté šli do vedení. Těsně před sirénou vyrovnal Polášek, střelou k tyči. Ve druhé části, zásluhou Petra Jarolíma a Kovala, odskočil Proboštov na 3:1. Na rozdíl jednoho gólu snížil Adámek z přesilové hry. Rondo chtělo vyrovnat, což se jim povedlo opět v přesilovce zásluhou dělovky Honauera, necelé dvě minuty před koncem zápasu. Remíza po základní době zajistila Rondu potřebný bod k tomu, aby si zajistilo 3. místo a tím v play-off Wizards. Druhý bod za výhru po nájezdech získalo také Rondo, kdy se trefil Schuster a Bačák, naproti tomu se neprosadili Zajan a Koval. Proboštov tak zůstal na 4. místě a utká se s Žízní Trnovany.

Na závěr základní části se utkaly celky Kings a Wizards. Oba již nemohly v tabulce THL postoupit a ani klesnout, a tak mohly ladit formu na play-off. Zápas se však kouskoval, byly zde dohady a došlo také ke zranění rozhodčího, který po ošetření v utkání pokračoval. První třetinu ovládli hosté 2:0 zásluhou Kalvase a Václava Barvy st. Ve druhé třetině se probudili i hráči Kings, kteří se čtyřikrát prosadili, ale na vedení to nestačilo jelikož Wizards skórovali dvakrát. Po dvou třetinách byl tedy stav 4:4. Rozuzlení přinesla až poslední desetiminutovka, kdy Tomáš Andres, David Kalvas a David Kroupa strhli vítězství na stranu hostí v poměru 7:4. V play-off se tedy Wizards utkají s Rondem B a Kings s celkem SK Dubí.