tým Žízeň Trnovany získal svůj jubilejní desátý titul "mistra 3. místa"

Je zvláštním zvykem, že tým Žízně obsazuje neustále třetí místa v play-off. Letos již podesáté, za posledních čtrnáct sezón osmkrát. Doplácí na silné týmy Perly a SK Dubí. A naopak, v posledním zápase sezóny dokáže vybudit síly do výborného výkonu. A pak hraje roli i skutečnost, že soupeř je většinou zklamán z vyřazení z bojů o finále, což se obzvláště projevilo na letošním soupeři Rondu B, který byl nezávislými diváky pasován do role favorita, přestože v základní části byly vzájemné výsledky zápasů vyrovnané: jedna jasná výhra Rondo B, jedna nejtěsnější výhra a jedna výhra Žízně.

Zpočátku hra vypadala ještě vyrovnaně, ale posléze již hráči Žízně ovládli hru, přestože počet střel na branku byl skoro vyrovnaný (19:17). Dobrý výkon podal nejen brankář Žízně Radek Kašpar, ale hlavně Martin Tůma, který se podílel na všech čtyřech gólech Žízně, když dva góly vstřelil a na dva přihrával. Obzvláště druhý gól Žízně byl pohledný, dvojice Bláha - Tůma si zcela osamoceně přihrávala před brankářem Ronda tak dlouho, až prvně jmenovaný zasunul míček do volného místa branky, které už snažící se brankář Andreas Pagunadis nestačil vykrýt. Do podobné situace se později dostala i dvojice Pospíšil - Tůma, avšak tato akce gólem neskončila.

Žízeň žene do hry nejen potřeba vytvořit si žízeň, ale i početný a přítomný fanklub, nemá v této lize konkurenci. Fanklub viděl i mírnou a krátkou potyčku, rozhodčí ji však brzy uklidnili. A tak po třetinách 0:2, 1:0, 0:2 obsadil konečné čtvrté místo tým Rondo B a tým Žízně své typické třetí místo.

Vlastimil Zavadil, kapitán Žízně:
Očekával jsem, že hráči týmu Rondo B budou favorité, pokud jim dorazí posily z áčka a bude vedro, to pak nebudeme mít vůbec lehké. Prvních pět minut kousali, ale od prvního gólu jsme utkáni měli už plně pod kontrolou. Až mě překvapilo, jak moc v klidu to bylo.
Dle mě, zasloužená výhra. Jediný obdržený gól jsme si dali sami. A co se týče třetího místa, je to nad plán. V sezóně nás chodilo málo a urvat třetí místo v konkurenci mladých dravců je pecka. Perla a Dubí si hrají pár let svojí ligu, takže jsme vlastně mistři! A to s věkovým průměrem 37 let! Nádhera!

Martin Anft, kapitán a vedoucí týmu Rondo B:
Souboj o 3. misto zvládl lépe soupeř z Trnovan. Dal do toho více srdce a bylo vidět, že to chtějí urvat. Což se jim zaslouženě provedlo. Naše parta se nedokázala přenést přes ztracený postup do finále.
V zápase se nám nedařilo v obraném pásmu, kde naše hrubé chyby soupeř trestal. Když se k tomu přidala výborná forma brankáře Trnovan a výborná obrana, nezbylo nám nic jiného než brát čtvrté místo. I tak je to naše nejlepší umístění za poslední roky a celkově jsme se sezónou spokojeni.


napsal Postl Míra