7. kolo THL

Víkendový program, který zakončoval první třetinu základní části, měl zvláštnost v jednom sobotním a dvou nedělních utkání. V sobotním se utkaly dva týmy, které ještě nezískaly ani bod. V neděli ráno zajel do Krupky tým Dubí a dalo se předpokládat, že v tomto utkání budou trestné minuty jenom naskakovat. V odpoledním zápase se v Proboštově utkal první tým, teda Perla, s týmem Žízně a mohly být k vidění dobré akce.

č.019 ASH 1989 - Kings 4 : 5 (2:1 0:2 2:2)
Zápas týmů na chvostu tabulky začal s půlhodinovým zpožděním kvůli nepříchodu rozhodčích. Vcelku pochopitelně si všichni hráči chtěli zahrát, přestože pravidla hovoří o dodání rozhodčích po jednom z každého týmu. Nakonec se "obětoval" Lukáš Pivko a Venca Honauer. Ale to jen do chvíle, kdy se objevil Lukáš Kačina, který zápas odpískal sám.

Hráči Kings nastoupili - kvůli rozlišení - v černých dresech někdejšího týmu Žihadlo, jež hrávalo v dobách poklidného hokejbalu a takový byl i dnešní zápas. Ale nutno uznat, že byla radost koukat na podobný zápas, který se jen tak nekoná.
První gól padl v letošním rekordním čase, A.Papík bez problémů zasunuje míček do prázdné branky po křižné nahrávce (dle svědků to byla nepodařená střela na branku) od M.Voráčka. A to už v 39. sekundě zápasu. Po šesti minutách vyrovnává stav M.Slába razantní střelou, stojíce mezi kruhy. Zajímavostí není nahrávka od V.Honauera, ale druhá nahrávka od J.Havla. Za 160 sekund se ujímá ASH vedení, V.Honauer nahazuje míček a M.Slába podivnou střelou pálí míček do brankáře Kings, míček se však vykutálí a zarotuje do branky, dorážka M.Havla přichází pozdě. Tolik první třetina.
Hned zkraje druhé třetiny opět skóruje Kings, P.Voráček výbornou nahrávkou nachází bratra M.Voráčka, který v úniku pálí nahoru do branky a vyrovnává na 2:2. Jedenáct minut se hraje bez gólu, když se do od modré opře do míčku A.Papík, který dostal mnoho času si střelu připravit, a pošle svůj tým do vedení na 3:2.
Osm sekund po začátku třetí třetiny výjimečně neskórují hráči Kings, ale ASH. Po chybě hráče Kings, který promáchl míček, K.Volšanský bekhendem trefuje míček a posílá ho pod brankářem Kings a vyrovnává. Ale za 50 sekund opět vede Kings, v přesilovce se trefuje M.Voráček, čímž se stává nejlépe bodujícím hráčem zápasu (2 + 2), neděle ukáže, zda i víkendu. V 41.minutě O.Navrátil tvrdě pálí míček snad metr mimo branku, pro ASH naštěstí stojí v dráze hráč Kings, který míček usměrňuje za záda bezmocného brankáře P.Doulíka a výsledek je opět vyrovnán. Radost hráčů ASH však trvá velmi krátce, neboť za 16 sekund střílí svůj první gól po znovu obnovené hokejbalové kariéře L.Saba bekhendovou dorážkou pod J.Havlem. Tento gól byl nejen posledním gólem tohoto utkání, ale hlavně byl gólem vítězným. Brankář ASH dal jasně najevo svůj názor na to, že byl hráč Kings nepřijatelně dlouho osamocen před brankou.

Zajímavý zápas s dramatickým vývinem výsledku a se šťastnějším koncem pro tým Kings, přestože hráči ASH vyslali na P.Doulíka v brance Kings daleko více střel (29:17). A zápas jistě přijatelný pro všechny herní aktéry, kteří si dobře zahráli.

č.020 Wizards - SK Dubí 2 : 7 (1:1 0:4 1:2)
Nevlídné počasí přivítalo hráče Wizards a Dubí, kteří se sešli k vzájemnému souboji na krupském hřišti. Hráčů Wizards se sešlo pouze sedm do pole, zatímco dubští dorazili v jedenácti. Dle zápisu bylo vypáleno na branku rekordních 67 střel, z toho 18 na M.Růžičku v brance SK Dubí a rekordních 49 střel na F.Bílka v brance Wizards.

První gól utkání padl po nájezdu dva na jednoho s přesným zakončením dubského L.Siedtmanna. Vyrovnání přišlo o pět minut později, D.Adámek svůj krátký nájezd, přesnou střelou nahoru, proměnil.
Až po sedmi minutách druhé třetiny padl další gól, SK Dubí proměňuje přesilovku rychlou a přesnou kombinací, R.Čáp z první posílá míček do spodního rohu branky. Podobně o čtyři minuty později, R.Čáp mezi kruhy rychlým tahem zvyšuje na 3:1. Za minutu zvyšuje skóre o tři branky L.Maresch, který si po boji u mantinelu vyjel k bodu vhazování a střelou nahoru nedal brankáři Wizards šanci. Obránci Wizards nechali hráče Dubí několikrát dorážet míček v brankovišti, až se povedlo M.Hanzlíčkovi (pozn.red.: provedena oprava střelce gólu) brankáře prostřelit, skóre naskočilo na 5:1 pro SK Dubí.
V páté minutě třetí třetiny si zajímavě počínal L.Matoušek v dresu Wizards, nejprve si nahodil míček do rohu hřiště (obhazoval si soupeře), doběhl si ho, vrátil se zpět skoro na původní místo, otočil se a přesně vystřelil, čímž snížil na 2:5. Poté už skórují pouze hráči SK Dubí. Minutu od gólu Wizards dostává nahrávku B.Coufal, který střelou mezi nohy brankáře poprvé (a dnes naposledy) skóruje. Na konečných 7:2 pro SK Dubí zvyšuje L.Maresch svým druhým dnešním gólem, když využil zaváhání soupeře.

Mimo drobného incidentu u branky SK Dubí se zápas konal v klidném duchu, což dokládá pouhých pět malých trestů dohromady. Trocha překvapení vnesl do zápasu hráč Wizards, který záměrně vyhodil míček ze hřiště směrem k fotbalovému hřišti ... rozhodčí přinesl informaci, že prý byl míček prasklý. Nezaviněné zranění utrpěl ke konci hry J.Koval z Dubí, když byl trefen míčkem pod oko.

č.021 Perla - Žízeň přerušeno
Jakkoliv se počasí v Krupce jevilo jako nepříjemné, tak v Proboštově nastala přímo kalamita, když začalo natolik pršet, že rozhodčí zápasu přerušili hru. Hřiště pod vodou, do toho zmrzlé krupičky, vítr v rychlosti líného uragánu a zlověstné burácení nepříliš vzdálených blesků přivedlo rozhodčí, po dohodě s kapitány obou týmů, k jasnému rozhodnutí ukončení zápasu. Respektive k jeho přerušení, dohrávka bude v jiném termínu.