14. kolo THL

V sobotu 3.2. se znovu rozjel teplický hokejbal po zimní přestávce, která trvala 57 dní. Zajímavostí sobotních utkání byl počet hráčů ... u všech čtyřech týmů se dostavilo k zápasu 11 hráčů. V obou zápasech padl gól, který nelze započíst do statistik brankářů, v prvním zápase gól do prázdné, v druhém samostatný nájezd po nerozhodném výsledku. A v obou zápasech byl stejný jeden rozhodčí a stejný člověk na časomíře. Je to jenom náhoda?

zápas č. 040 - 3.2.2018 - SK Dubí - Wizards Krupka 4 : 1 (0:1 0:0 4:0)
SK Dubí bojuje o 1. místo a Wizards zatím o 3.místo, každopádně, dal se očekávat kvalitní a bojovný zápas s množstvím osobních soubojů a i trestů. První dvě očekávání se naplnila, poslední naštěstí ne, po čtyřech vyloučených hráčích na obou stranách není mnoho.

V první třetině se odehrál vcelku kvalitní hokejbal, co jen nahřátý míček dovolil. Do přestávky šli do vedení hráči Wizards, když dorážkou ze vzduchu otevřel skóre Dlouhý po deseti minutách hry. Přesto byli blíž k vítězství hráči SK Dubí, neboť dvakrát již překonaného brankáře Wizards zastoupili v brance jeho spoluhráči.

Ve druhé třetině nepadl gól na žádné straně, přestože například SK Dubí mělo necelé čtyři minuty přesilovky vcelku, z toho pár sekund i přesilovku 5:3, ale při níž Fiala střílí z takřka ideální pozice, sám mezi kruhy, zcela mimo a o pár sekund později Hruška z téže pozice nechává vyniknout brankáře Bílka, jež jeho střelu efektně zneškodnil betonem. Tato část hry byla nepříjemně poznamenána příjezdem záchranky pro hráče Wizards, kterému jistě všichni přejeme uzdravení. Naštěstí do sanitky hráč, sic podepírán, došel sám, záchranka by ke hřišti kvůli parkujícím autům neprojela.

Ve třetí třetině vysvitlo sluníčko, které přineslo štěstí hráčům SK Dubí, vstřelili čtyři branky - z toho tři v rozmezí 66 sekund - a po nepřesvědčivé hře přesvědčivě zvítězili. V sedmé minutě bekhendovou střelou srovnává skóre Hanzlíček. O dvanáct sekund později obrací skóre Koval (gól jsem neviděl, stále jsem zapisoval zápis do zápisu). O necelou minutu později nachází Hruška neomylnou zadovkou zpoza branky Pokorného před brankou, jež přesně pálí z první a navyšuje skóre. Sekundu před koncem zápasu uzavírá výsledek zápasu, gólem do prázdné branky, svým druhým gólem Koval. Hráči Wizards, podobně jako v druhé třetině SK Dubí, neproměnili dlouhou spojenou přesilovku v kuse, kdy měli dvacet sekund výhodu dvou hráčů.

zápas č. 041 - 3.2.2018 - Kings Teplice - ASH 1989 3 : 4 (1:0 0:2 2:1) sn
Zápas o poslední místo a o play-offové umístění, kdy jde o každý bod! ASH 1989 mohlo začít budovat pozici pro brutální nástup do play-offové pozice, zatímco tým Kings si mohlo tuto pozici více, než upevnit. Očekávání? Bojovná hra.

Do vedení se mohli hravě dostat hráči ASH, když Havel M. těsně promáchl hokejkou míček po zdařilé nahrávce Slunečka zpoza branky ... relativně stejnou šanci duo Hruška-Pokorný v předchozím zápase proměnili. Minutu před koncem třetiny udeřili Kings, velký závar před brankou ASH využil Voráček P., který poslal svůj tým do vedení.

Mohlo se zdát, že tímto gólem prohloubí depresi hráčů ASH, ale opak byl pravdou. Dva góly zajistily otočení výsledku. Nejprve Slunečko svým prvním gólem v letošní sezóně (není se co divit, když hrál svůj první zápas letošní sezóny) zajistil vyrovnání tvrdou ránou do horního prostoru branky (ne, opravdu to do víka nebylo) ze středního pásma hřiště. Dorážka M.Havla o dvě a půl minuty později zajišťuje vedení týmu ASH po druhé třetině.

Ale ani hráči Kings nepadli do deprese, neboť minutu po začátku 3. třetiny srovnává skóre A.Papík, opět neobsazený protihráčem, takže mohl v pohodě dorazit odražený míček do branky. Překlopení skóre na svojí stranu zařídili hráči Kings zajímavým gólem, kdy brankář ASH nejprve dalekým vyběhnutím zlikvidoval šanci Pošty, avšak míček získává neobsazený P.Voráček a prostřeluje jednak brankáře Havla a i zastupujícího brankáře, tedy v brance stojícího Svítila. A když už si hráči Kings skoro mnuli rukavice, že vítězství je jejich, udeřil M.Havel v čase 44:31 a srovnal skóre. Nutno podotknout, že gól padl po velkém (nevídaném?) závaru, který přikoval hráče Kings v jejich obranném pásmu a gól byl na spadnutí. Tím skončila základní část utkání a šlo se na nájezdy.

Nejprve sice musel rozhodčí informovat některým (možná jen jednoho) z hráčů Kings, kolik se nájezdů vůbec pojede. První tři série (tento počet je pro základní část) nerozhodly, neboť žádný z hráčů neproměnil. Ve čtvrté sérii gól také nepadl. Naopak v páté sérii padly góly na obou stranách, Thorand bekhendem (asi) a Honauer jím proslaveným "novosedlickým blafákem", kdy se prostě nerozpakuje a pošle na brankáře dělovku z prostoru mezi kruhy. V šesté sérii neproměnil P.Voráček, zatímco Štěpánek ano, podobným "novosedlickým blafákem", takže druhý bod si připsal tým ASH a získal tak první vítězství v této sezóně. Ještě k nájezdům, nejzajímavější nájezd provedl Sejpka, který dovedl míček k brankáři a ... k překvapení všech ... slabou střelou (a to jsem ještě přidal!) mu ho předal, pravděpodobně mu míček sjel z čepele.

zápas č. 042 - 4.2.2018 - Žízeň Trnovany - Perla Řetenice 5 : 6 (1:1 3:3 1:1) sn
V jediném nedělním utkání se střetly týmy Žízně a Perly, tedy týmy z vyšší poloviny tabulky, což zadávalo předpoklad kvalitního hokejbalu. Utkání se málem neodehrálo, neboť počasí zašpásovalo, nečekaně napadl sníh. Dle dobře informovaného zdroje půlku hřiště seškrábal Belšan, druhou půlku hráči Žízně. Ač s větší časovou prodlevou, zápas přeci jenom začal.

Do branky Perly se postavil Žižka, který letos již jeden zápas odchytal s úspěšností 89,5 %, takže se zdálo, že zde Perla problém mít nebude. Navíc, když už ve 4.minutě rozjíždí svůj galakoncert M.Diepold, který nasazuje brankáři Žízně skvostný blafák (rozuměj, běžný blafák dokonale provedený, takže celá výsledná akce je skvělá) a dostává Perlu do vedení. Za dvě a půl minuty je vyrovnáno. Homola od modré nastřeluje soupeře před brankou (možná vedle branky), míček se odráží k Bláhovi do výhodné střelecké pozice, brankář Žižka vyráží proti, avšak Bláha nečekaně přihrává volnému Zavadilovi, který pohodlně dokoulí míček do zcela volné branky. Žízeň mohla jít i dovedení po úniku Krále, jež se sám řítil na brankáře Perly, zalekl se však seku brankářské hokejky a s míčkem zamířil k rohu hřiště.

Perla jde do vedení hned zkraje 2.třetiny druhým gólem M.Diepolda, který dostává vhodnou nahrávku od Koudelky a z první pálí nechytatelně do volného místa branky. V této chvíli Perla jednoznačně dominuje, o čemž svědčí fakt, že se Žízeň nedostala do útoku celé čtyři minuty v kuse. Hattrick dokončuje M.Diepold o sedm minut později, když zužitkuje nahrávku od Belšana, ten zachycuje vyhození soupeře, a od modré propaluje Kašpara v brance Žízně. Stav 1:3, utkání se zdá být jasné. Avšak na 2:3 snižuje Bláha, který střelou do protipohybu mate brankáře Perly, který risknul a jal se hájit bližší tyč. Gólový klid mohl zajistit Perle gól Svobody, který vytáhne míček, špatně pokrytý brankářem, a zasune ho do branky, čímž přeruší sérii M.Diepolda, zvyšuje na dvougólový rozdíl. Zhruba minutu před koncem třetiny provádí Žízeň kvalitní (a nečekanou?) kombinaci dua Král - Zavadil před brankou a druhý jmenovaný opět zasouvá míček do prázdné branky. A k překvapení všech, Žízeň stačí dokonce i vyrovnat, půlminutu před koncem třetiny vytváří Pelikán neidentifikovatelným způsobem lobík, na který Žižka nedosáhne, a míček končí v brance.

I ve 3.třetině je Perla výrazně lepší, ale Kašpar statečně odolává (celkem v zápase chytil 35 střel!). Nestačí však na střelu od ... ano, opět M.Diepolda, který bekhendem zavěšuje míček pod vingl. Ale Žízeň opět vyrovnává, buly v útočném pásmu vyhrává Zavadil a Mareš střelou z první trefuje mezírku mezi nohama brankáře Žižky (tímto gólem klesl na svůj dnešní výkon 54,6 %, pochytal šest střel). A tak základní část končí za vyrovnaného skóre, přestože na střely vyhrála jednoznačně Perla (11:40).

Brankář Perly si zvedl náladu při nájezdech - vychytá všechny najíždějící aktéry Žízně! Vítězný nájezd provádí M.Diepold, který tak dosáhl na svůj pátý gól z šesti gólů Perly.